PCC Greenline®

Ług sodowy PCC Greenline®

Myśląc o branżach które stawiają na rozwój ekologii, branża chemiczna nie jest jedną z tych która jako pierwsza przychodzi do głowy. Jest to podyktowane charakterystyką wytwarzanych przez nią produktów. Pomimo tych skojarzeń to właśnie branża chemiczna była jedną z pierwszych która skupiła swoją uwagę na byciu bardziej eko. W ten sposób powstała Zielona Chemia, czyli taka która stawia na procesy które ograniczają zużycie energii i wytwarzanie szkodliwych produktów ubocznych. Jej podstawą jest 12 Zasad Zielonej Chemii o których więcej możecie przeczytać tutaj.

Ze względu na konieczność ciągłego udoskonalania technologii i procesów, certyfikacji produktów i wprowadzania nowych programów środowiskowych, sprawienie że chemia będzie bardziej “zielona” i przyjazna dla natury nie jest proste ani tanie. Prawdziwie zielone produkty powinny też spełniać najwyższe międzynarodowe normy i standardy. Dzięki wdrożeniu kompletnej i przemyślanej strategii działania, a także ciągłemu unowocześnianiu linii produkcyjnych oraz cieżkiej pracy działów R&D, PCC Rokita wprowadziła do swojej oferty serię produktów PCC Greenline® - stworzonych według zasad Zielonej Chemii ze szczególnym uwzględnieniem wpływu na środowisko, na najnowocześniejszych liniach produkcyjnych posiadających międzynarodowej certyfikaty.

 

Ług Sodowy Greenline jest silnie żrącym, nieorganicznym związkiem z grupy wodorotlenków. Do produkcji Ługu Sodowego Greenline wykorzystuje się energię z gwarancją pochodzenia z OZE (odnawialnych źródeł energii). Ponadto Ług Sodowy wytwarzany jest w obecnie najnowocześniej na świecie technologii - elektrolizie membranowej - zużywającej mniej energii niż starsze metody. Połączenie tych dwóch czynników sprawia, że Ług Sodowy Greenline ma znacznie mniejszy wpływ na środowisko niż taki wytwarzany innymi metodami, ze względu na zredukowane zużycie energii przy jego produkcji.

Wybór produktów PCC Greenline® to także wyraz wsparcia dla potrzeby ratowania naszej planety nawet w pozornie odległej od tego dziedzina jaką jest chemia. To także wsparcie producentów w dalszym rozwoju zielonej chemii bardziej przyjaznej środowisku naturalnemu.